20.06.2022 | 10:53

Діти, котрі опинилися у складних життєвих обставинах і відповідно до рішення органів опіки потребують захисту та тимчасового догляду, у разі відсутності близьких родичів скеровуються до закладів, притулків, центрів соціально-психологічної реабілітації, будинків дитини, дитячих будинків та інтернатів. Альтернативою цього є сімейний патронат. Адже таким чином маленькі українці у період подолання дитиною чи її батьками складних життєвих обставин мають змогу виховуватися в сім’ї патронатного вихователя, бути огорнутими теплом, увагою, любов’ю.

Патронатний вихователь за свою роботу, яку виконує за договором, отримує грошове забезпечення, а також соціальну допомогу на кожну влаштовану в сім’ю дитину. Оптимальний строк перебування дитини в такій родині – до трьох місяців, а в окремих випадках – до 6-ти. Звісно, тимчасовий догляд за малечою передбачає низку умов, знань, відповідної підготовки та професійного супроводу.

Власне ці нюанси патронатного виховання як однієї з форм сучасного підходу до розв’язання проблем виховання дітей, що залишилися без опіки батьків, обговорювала з безробітними Городоцької районної філії ЛОЦЗ Марія Кадикало, фахівець із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг Городоцької міської ради». Вона повела мову про етапи створення патронатної сім’ї, наголосила, хто може стати патронатним вихователем, окреслила його обов’язки, систему оплати послуг тощо.

Більше про патронат – читайте за посиланням https://bit.ly/38FivqO або дізнайтеся у базових центрах зайнятості чи філіях ЛОЦЗ (контакти – https://bit.ly/3BMC4Yx). Отримати відповіді на запитання, що вас хвилюють, можна шляхом звернення на телеграм-канал Львівського ОЦЗ @DCZ_Lviv (https://bit.ly/3tISXjb) чи зателефонувавши на «гарячі» лінії: (032)245 05 45, +380966825183.