25.01.2018 | 11:13

Резюме – це коротка самопрезентація професійних навичок, досягнень та особистих якостей, які ви плануєте успішно реалізовувати під час роботи, а ще – міні-реклама чи вдалий маркетинговий хід у пошуках прийнятного місця праці.

Саме від якісного виповнення цього документа напряму залежить: запросять вас на співбесіду чи ні. Тому його не варто писати поспіхом, а ліпше перечитати кілька разів на предмет помилок і правильно структуризувати.

Основний секрет успішного опису трудових осягнень полягає у тому, що зміст тексту повинен бути спрямований на отримання конкретної посади. Підказку під час його створення можна знайти в оголошенні про вакансію. Переконайтеся, що ви відповідаєте зазначеним вимогам і відтворіть цю інформацію.

Складайте відомості про себе мовою, яку вимагає працедавець. Використовуйте слова-маркери: «керував», «контролював», «розробляв», «комунікабельність», «робота в команді». Вони запам’ятаються менеджерові з підбору персоналу та створять про вас позитивне враження, в уяві рекрутера постане активна та досвідчена особа, а отже кваліфікований працівник.. 

Головне правило резюме – чесність. Описуючи досвід роботи, вказуйте саме те, що саме ви робили та власні досягнення, не приписуйте собі чужі заслуги.

Окрім писаного чи друкованого варіанту резюме, нині неабиякою популярністю користується відеопрезентація. Завдяки запису короткого інтерв’ю, у якому кандидат розповідає про себе важливу інформацію, збільшуються шанси знайти потенційного працедавця. Це – незамінний інструмент у разі пошуку віддаленої роботи або трудової діяльності в іншому місті чи за кордоном, а також можливість підготуватися до співбесіди, зрозуміти, що саме слід поправити, побачити себе з боку і відшліфувати навички самореклами.

Тривалість ролика не повинна перевищувати трьох хвилин. Необхідно за цей період часу подати максимум корисних відомостей та чітких фактів. Спочатку привітайте майбутнього керівника чи представника hr-служби та представтеся, не забудьте озвучити вакансію, на яку претендуєте. Зрозуміло, що такий формат самопрезентації дещо обмежує ваші можливості у повній мірі показати себе як фахівця і викласти інформацію про трудовий шлях.

Якщо Ви представник творчої професії, зробіть відеорезюме таким, аби воно запам’яталося: продемонструйте власні роботи або ж процес виконання завдань. Під час зйомки будьте природніми, посміхайтеся, говоріть спокійно і не надто тихо. Перед записом презентації варто приділити увагу зовнішньому вигляду та звернути увагу на місце, де здійснюватиметься відеозйомка. Фон, позаду вас, є не менш важливим, аніж ви. Не варто читати текст з папірця, краще його вивчити назубок.

Пам’ятайте, що резюме – це тільки перший крок до нової роботи. Щасти Вам!

Тетяна Куцела, завідувач сектору активної підтримки безробітних Пустомитівської районної філії Львівського обласного центру зайнятості