07.05.2021 | 10:39

Радіємо, що закінчився карантин і посадовці служби зайнятості мають змогу наживо поспілкуватися з особами з числа безробітних на черговому семінарі з техніки пошуку роботи та дати їм поради з питань підготовки до співбесіди з працедавцем.

Отож, давайте розглянемо, що ж передує такому діалогу та на які моменти необхідно звертати першочергову увагу пошуковцям місця праці.

Настала така довгоочікувана мить: ви з хвилюванням отримуєте запрошення на співбесіду з потенційним керівником. Але-але…Така зустріч зовсім не гарантує працевлаштування. У наш час у кожного винаймача робочої сили є декілька кандидатур на вакантне місце праці, а чи саме ви будете прийняті на роботу, залежить від його суб’єктивної думки. Для того, щоб успішно пройти кваліфікаційне інтерв’ю, до нього треба заздалегідь ґрунтовно підготуватися.

Ви маєте усвідомити, що керівник прагне знайти в підлеглих певні якості. Це стосується як професійних, так і особистісних характеристик. Серед них: високий фаховий рівень, знання сучасної комп’ютерної техніки, товариськість, пунктуальність, здатність працювати з додатковими навантаженнями, наполегливість, врівноваженість, активність тощо.

Наступний крок – збір інформації потрібного характеру про місце працевлаштування, підготовка необхідних документів і складання резюме. Саме воно дає можливість самостійно оцінити себе та отримати відповідь, хто ж ви як професіонал. Також слід звернути увагу на свій зовнішній вигляд: одяг, зачіска, макіяж, манери мають відповідати посаді, на яку претендуєте.

Важливим моментом є підготовка відповідей на можливі запитання. Найчастіше виникають такі: що вам відомо про цю роботу на нашому підприємстві? як би ви охарактеризували самого себе? чому ви залишили попереднє місце праці? яку заробітну плату плануєте отримувати? яка ваша мета в житті? чим ви можете бути корисні нашому підприємству?

Сформуйте свої сильні сторони, які можна з успіхом застосувати на новій роботі, подумайте, яку користь ви можете принести компанії, у якій прагнете працювати.

Будьте готові до ситуації, що співбесіда завершується, а ніхто так і не сказав, прийняли вас чи ні. У такому випадку обов’язково запитайте, коли можна довідатися про рішення керівництва.

Для працедавця основна мета будь якого діалогу – з’ясувати рівень професіоналізму кандидата і зрозуміти, чи дійсно претенденту цікаво займатися своєю роботою. Добре підготуйтеся до розмови та будьте впевнені у своїх силах! Адже недарма кажуть: «Ми – ковалі свого щастя»!

Олена Шевченко, завідувач сектору профорієнтації відділу надання соціальних послуг Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ