23.07.2020 | 09:49

На ринку праці склалася ситуація, коли фірми і компанії не можуть знайти потрібних працівників, хоча й ніби вибір претендентів широкий. А кандидатам на вакансії не щастить на працедавців. Ось і начебто співбесіда пройшла успішно, і всі питання сторони обговорили, однак питання прийому на роботу залишається відкритим. А все через те, що керівник не впевнений у практичних навичках майбутнього працівника, та й тимчасово непрацююча особа ще вагається у прийнятті рішення. Що роботи, як діяти?

У таких випадках є чудовий, а головне – законний, вихід із ситуації: слід звернутися до служби зайнятості та оформити стажування безпосередньо на робочому місці на замовлення працедавця. Відповідно до норм чинного законодавства, зокрема «Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних», стажування – це підвищення кваліфікації безробітного з метою набуття практичних умінь і навичок для виконання професійних обов’язків на тому чи іншому робочому місці або посаді. Виконання робіт або надання послуг на таких умовах передбачає обов’язкове укладання договору на стажування та складання індивідуальної програми, у якій містяться розділи про необхідність удосконалення раніше вивченого теоретичного матеріалу та відшліфування попередньо здобутих практичних навичок.

Затверджена працедавцем і погоджена центром зайнятості програма є обов’язковою до виконання під супроводом керівника стажування. Це допомагає кандидату добре опрацювати та засвоїти нові технології, спецтехніки, тобто набути додаткові компетенції для виконання професійних завдань безпосередньо на робочому місці. Про успішне завершення навчання свідчить захист безробітним звіту, а звичний результат – наказ про прийом на роботу!

Багаторічний практичний досвід підказує, що однією з очевидних переваг стажування є те, що окреслений вид вишколу дозволяє «випробувати» місце працевлаштування та остаточно з’ясувати вимоги працедавця. І ще один момент! Окрім професійних, стажери здобувають безліч таких м’яких навичок як гнучкість, комунікабельність, командна робота, відповідальність тощо. А вони мають велике значення не лише в процесі подальшої роботи, а й для досягнення успіху у кар’єрі загалом. Вигода стажування для обох суб’єктів ринку праці очевидна, тож запрошуємо до співпраці!

Олена Шевченко,  начальник відділу активної підтримки безробітних  Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ