30.11.2020 | 09:41

Залишитися без роботи може кожен, проте молодь, що зазвичай немає достатнього трудового досвіду та заощаджень, так званої «подушки безпеки», є однією з найвразливіших груп населення. Особи віком до 35 років складають окрему частину ринку праці, адже вони мислять по-новому, мають завищені амбіції та, на жаль, менші знання.

Переглядаючи трудові книжки так званого радянського покоління, часто можна зауважити, що краяни після закінчення вишу чи професійно-технічного училища працювала на одному місці все життя. Для осіб, молодших 35 років, усе значно складніше.

Коли ми на семінарах спілкуємося з молодими краянами, прослідковується думка, що, незважаючи на високий інтелектуальний потенціал та мобільність, молодим особам усе ж не вистачає трудового та життєвого досвіду. Щоби підвищити ефективність пошуку роботи, треба бачити свої помилки, усвідомлювати неправильні дії та намагатися їх усунути. Тому фахівці Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ завжди наголошують клієнтам, що слід аналізувати всі фактори, які впливають на працевлаштування: ступінь професійного самовизначення, відповідальність за власну долю, реальний особистий потенціал, самооцінку, мотиви і ціннісні орієнтації, рівень і якість освіти, місце проживання, поінформованість, трудову біографію, соціальну захищеність тощо.

Перехід від навчання до роботи є важливим етапом становлення людини. Молодіжне безробіття зовсім не є дрібницею, а має довгострокові наслідки для здоров’я та добробуту, може залишити глибокі шрами на все життя. Тому підтримка таких краян, корті активно шукають заробіток, з боку служби зайнятості є важливою, щоб запобігти розчаруванням та марнуванню потенціалу тих, які опинилися у скрутному становищі.

Довідково. Станом на 27 листопада 2020 року у Бориславській МФ ЛОЦЗ зареєстровано 2574 осіб, з них – краяни, віком до 35 років -1026 осіб.

Олена Шевченко, завідувач сектору профорієнтації відділу надання соціальних послуг Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ