03.02.2020 | 14:30

Чи складно стати приватним підприємцем і самостійно заробляти на життя? Мешканець села Дуб’є, що на Бродівщини, Андрій Жолнович каже, що справжньому господарю нічого боятися, треба лишень відважитися на рішучий крок, володіти стартовим капіталом, а тоді, засукавши рукава, невтомно працювати, аби в майбутньому отримувати прибутки.

Герою нашої розповіді свого часу пощастило дізнатися про те, що на Львівщині в якості експерименту реалізовувався пілотний проєкт «Рука допомоги». Як йому розповіли у районній службі зайнятості, учасниками програми могли стати особи, котрі належали до числа членів малозабезпечених родин - отримувачів соціальної допомоги у відділах соцзахисту РДА, та вимушені переселенці. Щоби скористатися преференціями, потрібно було написати бізнес-план і захистили його перед членами спеціально створеної комісії у Львівській ОДА. За цих умов бізнесменам-початківцям надавалася безвідсоткова фінансова допомога у сумі до 70 тисяч гривень для придбання необхідного обладнання та інструментів для ведення підприємницької діяльності.

Думка про відкриття власної справи, зокрема заснування теплиці для вирощування овочів, міцно засіла у голові пана Андрія, усі подальші дії крутилися виключно довкола неї. Тим паче, що ризику не було жодного: кошти надавалися виключно на закупівлю обладнання, у його випадку для облаштування теплиці. За допомогою посадовців Бродівськї районної філії Львівського ОЦЗ А. Жолнович написав бізнес-план, захистив його на комісії у Львові, а тоді взявся до справи.

Невдовзі на його присадибній ділянці у селі Дуб’є постало тепличне приміщення, яке він звів власними руками. Тоді господар з любов’ю висадив у ґрунт розсаду огірків, помідорів та інших овочевих культур різних сортів.

Збут вирощеної продукції бізнесмен розпочав з міського ринку, але не цурався й інших можливостей, продаючи овочі на ринках сусідніх міст: Буська та Золочева.

Наразі А. Жолнович власноруч обробляє землю, доглядає рослини, збирає та реалізовує врожай. Одначе в подальшому планує розширити присадибну ділянку й побудувати невеличкий консервний цех.

 

Руслана Бордуляк, провідний фахівець відділу взаємодії з роботодавцями Бродівської районної філії Львівського ОЦЗ