25.05.2018 | 09:45

На жаль, тіньова зайнятість набирає сьогодні великого розмаху, а поширення таких негативних явищ як виплата заробітної плати в конвертах і робота без оформлення трудових відносин мають глибокі корені й руйнують суспільство зсередини, позбавляючи майбутнього тих, хто отримує неофіційні заробітки. Тому надзвичайно актуальним питанням сьогодення є оформлення трудових відносин у правовому полі. Мінімізація задекларованих доходів найманих працівників не приносить нікому вигоди, позбавляє всіх гарантій соціальної захищеності. Не сплачуючи обов’язкових платежів, працедавець отримує більші доходи, а працівник ‑ вищу платню. Задоволені всі. Про наслідки ж ніхто не думає, і саме у цьому криється велика проблема, адже на схилі літ працівник-нелегал приречений отримувати мізерну пенсію.

З метою поширення серед громадськості інформації про ризики неофіційного працевлаштування, вплив величини заробітної плати на розмір пенсійного забезпечення, підвищення рівня соціальної захищеності найманого персоналу у Миколаївському районі діє робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, до складу якої входять представники районної державної адміністрації, управління Пенсійного фонду, фіскальної служби, управління соціального захисту населення, управління Держпраці та центру зайнятості.

Основне завдання групи – сприяти підвищенню рівня соціальної захищеності найманих працівників та відповідальності працедавців за офіційне використання робочої сили, запобігання проявам тіньової зайнятості, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення та cуб’єктів господарювання в частині дотримання ними норм трудового законодавства. Питання узаконення трудових відносин постійно перебуває у полі зору керівництва району, розглядається на нарадах, колегіях, різних засіданнях тощо.

З метою вжиття превентивних заходів група від початку цього року провела 11 виїзних засідань, побувавши у всіх сільських і міській радах. Активно долучалися до виїзних заходів представники місцевої влади, організовуючи та забезпечуючи участь у них як працедавців, так і пересічних мешканців населених пунктів. Такі зустрічі зазвичай проходять у формі відкритого діалогу. Адже в стрімкому злеті всіх економічно-законодавчих перетворень у кожного виникає безліч запитань, які потребують кваліфікованих роз’яснень.

Внаслідок проведеної роботи працедавці почали більш активно звертатися до центру зайнятості та подавати інформацію про потребу в кадрах, а отже – використовувати можливості служби зайнятості щодо укомплектування вакансій шляхом офіційного працевлаштування найманих працівників.

 

Лілія Корецька,

начальник відділу взаємодії з роботодавцями

Миколаївського районного центру зайнятості