15.09.2016 | 09:23

Серед найголовніших порушень прав людини у сучасному світі є злочин, який має багато назв: «біле рабство», «торгівля живим товаром», «контрабанда людьми» тощо. За оцінками експертів, щорічно 1-2 млн осіб стають жертвами тих, хто не підпорядковується жодним юридичним чи моральним законам. Прикро, але наприкінці ХХ століття прояви цієї соціальної проблеми чи радше «хвороби» відчутні і для наших співвітчизників. Складна економічна ситуація, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність українців є основними передумовами розквіту цього ганебного явища. Прагнучи кращої долі, багато хто вирушує за кордон шукати високооплачувану роботу, зчаста потрапляючи у добре продумані схеми злочинців.

Для поширення серед клієнтів ЦЗ інформації про ризики працевлаштування за межами країни фахівці Трускавецького міського центру зайнятості спільно з представниками Благодійного фонду «Карітас СДЄ» організували семінар на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». Під час заходу присутні дізналися, що у міжнародній системі Україна визначена як така, що найбільше постачає представниць прекрасної статі на світові ринки інтимного бізнесу в Туреччину, Італію, Польщу, Іспанію, Німеччину, Об’єднані Арабські Емірати, Ізраїль, Сполучені Штати Америки тощо. Саме нащадки прекрасної Роксолани нині складають значну частку «живого товару» на відкритих і таємних ринках Європи та Азії.

Обговорюючи проблеми, спричинені міграційними процесами, організатори дійства торкнулися аспектів незаконного використання праці неповнолітніх, наголосивши, що юні краяни мають можливість трудитися лише за наявності дозволу їхніх батьків чи опікунів. Змушування хлопців і дівчат виконувати низку обов’язків без відома тих, хто несе за них відповідальність, суворо карається законом.

Під час зустрічі учасники семінару отримали фахові консультації та поради з питань оформлення трудових відносин як у межах держави, так і за кордоном. Як було наголошено, працювати в Україні чи деінде – особиста справа кожного, але, щоби збудувати сильну, міцну та розвинену країну, треба трудитися на рідній землі.