25.01.2021 | 11:22

Мабуть, непростий період життя необхідно пройти особі, котра, втративши роботу, відважилася організувати власну справу. Своєрідним містком на цьому шляху є служба зайнятості, яка всіляко сприяє розвитку у безробітних підприємницьких ініціатив.

З моменту появи ідеї стати бізнесменом наші клієнти відразу попадають під опіку посадовців Стрийського міськрайонного центру зайнятості. З ними ведеться інформаційно-роз’яснювальна та консультаційна робота. За допомогою профдіагностичних досліджень визначається потенціал до ведення самостійної діяльності. А ще їх запрошують на семінари «Як розпочати власний бізнес?», «Генеруй бізнес-ідею та розпочни свій бізнес», де можна почерпнути інформацію про перспективи розвитку підприємництва в регіоні, ознайомитися з умовами надання допомоги з безробіття для організації власної справи та складовими написання бізнес-плану.

За рекомендаціями посадовців центру зайнятості безробітні також скеровуються на курси до Львівського ЦПТО ДСЗ за напрямом «Досягнення успіху у підприємницькій діяльності через розвиток самомотивації», під час яких досвідчені викладачі доступно та змістовно ознайомлюють їх з організаційно-правовими формами підприємницької діяльності, особливостями різних видів оподаткування, термінами подання статистичної звітності до фіскальних органів та ін.

Для розгляду питання щодо отримання одноразової виплати допомоги з безробіття для започаткування підприємницької діяльності потенційні бізнесмени з числа безробітних подають до центру зайнятості заяву та на спеціальній комісії захищають бізнес-план, обґрунтовуючи математичними розрахунками доцільність відкриття власної справи та перспективи її розвитку.

За тридцять років із легкої руки спеціалістів Стрийського МРЦЗ десятки безробітних стали на шлях самозайнятості. У кожного із них своя історія. Дехто, пропрацювавши рік чи два, не зміг втриматися на плаву і закрив бізнес. Але чимало є таких, хто веде діяльність до сьогодні, сплачуючи податки до місцевого бюджету та створюючи нові робочі місця. Відрадно, що за даними статистики, 81 ексбезробітний самостійно господарює понад п’ять років.

Для прикладу, із січня 2016 року на ниві підприємництва трудиться Надія Миколаївна Павелко. За плечима у неї досвід роботи щодо дотримання певних норм і правил, юридична освіта, тому не дивно, що вона свого часу прийняла рішення розвинути сімейний бізнес з виробництва хліба та хлібобулочних виробів. З часу відкриття власної справи їй вдалося не тільки добудувати складську будівлю, де зберігається розхідна сировина, а й розширити асортимент продукції. Поруч з приміщенням, де випікають хлібобулочні вироби, знаходиться мінікіоск для реалізації випічки. То ж гарячий хліб відразу ж потрапляє до рук споживачів. Висока культура обслуговування, якісні хлібобулочні вироби та великий їхній вибір – усе це сприяло тому, що пекарня Надії Миколаївни завоювала у місцевих жителів велику популярність. Тож коли в «годину пік» у магазині збирається багато покупців, пані Надія може стати до прилавка та обслуговувати клієнтів. А ще, як керівник, вона встигає перевірити роботу печі, проконтролювати правильність розкладки хліба в лотках, визначити якість готової продукції.

З початку діяльності Н. Павелко забезпечила роботою шістьох пекарів, котрі попередньо пройшли стажування безпосередньо на виробництві. А ще скористалася механізмом відшкодування працедавцям витрат зі сплати єдиного соціального внеску за працевлаштування на новостворені робочі місця 4 безробітних.

Стрийський міськрайонний центр зайнятості