21.05.2021 | 14:11

На Львівщині продовжуються зустрічі представників департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА, обласного центру зайнятості та Львівського центру професійно-технічної освіти ДСЗ з мешканцями об’єднаних територіальних громад.

Сьогодні, 21 травня, тренінг-семінар, мета якого – доступною та зрозумілою мовою донести до місцевих жителів інформацію про державні та обласні програми розвитку аграрного бізнесу та заохоти селян до підприємницької діяльності, проходить у Стрию.

У вітальному слові голова Стрийської райдержадміністрації Богдан Янко зазначив, що у районі доволі потужний сільськогосподарський потенціал. Як приклад успішного ведення фермерського господарства він назвав еко-ферму «Плай», що функціонує у селі Климець.

Фахівці департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА детально окреслили програми підтримки ведення сільськогосподарського виробництва, закликавши присутніх не зволікати, а скористатися додатковими ресурсами. Зосереджено учасники тренінг-семінару слухали виступ заступника начальника управління – начальника відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяни Борушок, котра повела мову про земельну реформу та зміни у цій сфері.

«Сильна громада є лише тоді, коли всі її члени – самодостатні та зайняті», – зазначила заступник директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук. Окреслюючи зміст активних програм, які реалізовує служба зайнятості для зменшення дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили, вона наголосила що лише за умови тісної взаємодії усіх зацікавлених у співпраці сторін можна досягти бажаного результату. Не оминула Оксана Степанівна увагою й урядову ініціативу, що буде впроваджуватися з січня 2022 року й націлена на повернення до трудової діяльності членів малозабезпечених родин шляхом надання їм безвідсоткової фінансової допомоги для закупівлі обладнання та матеріалів, необхідних для ведення бізнесу. За її словами, Львівщина має досвід щодо реалізації подібних проєктів, оскільки саме в нашому регіоні свого часу реалізовувалася програма «Рука допомоги». Учасники цієї ініціативи тепер не тільки успішно ведуть бізнес і самостійно заробляють на життя, а й забезпечують роботою інших.

Діалог вийшов динамічним і предметним, прозвучало чимало наболілих питань, що потребують вирішення. Приміром, засновник ТзОВ «Гурудське» П. Петришин озвучив ключові проблеми земельної та адміністративної реформи і водночас поділився власним досвідом самостійного господарювання та використання для цього коштів державного бюджету. Зустріч ще триває. Стрийщина надзвичайно активна. І це – не дивно, район великий і різний. Як неодноразово зазначали промовці, подібні зустрічі потрібно проводити частіше, адже на них можна не лише почути корисну інформацію, а й обговорити те, що непокоїть. А це – об’єднує громаду та вселяє надію, що разом можна подолати будь-які труднощі.

Відділ організації професійного навчання Львівського ОЦЗ