30.03.2018 | 09:12

 

Під керівництвом першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Р. Замлинського відбулася виробнича нарада з керівниками обласного та місцевих управлінь соціального захисту населення, а також директорами регіонального та базових центрів зайнятості з питань реалізації на теренах області проекту «Рука допомоги». Нагадаємо, що ключова мета цього експерименту – вивести зі стану бідності членів малозабезпечених родин і вимушено переміщених осіб шляхом працевлаштування, залучення до тимчасових і громадських робіт, а також надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі на придбання обладнання та матеріалів для започаткування власної справи.

– Ми сьогодні зібралися тут у такому товаристві для того, щоби деталізувати стан справ щодо впровадження пілотної програми, зрозуміти які труднощі або проблеми є на цьому етапі, узагальнити їх та окреслити першочергові заходи, які потрібно вжити для зміни ситуації на краще, – зазначив Р. Замлинський.Загальнообласні статистичні матеріали про хід реалізації експерименту озвучили Наталя Кузяк, керівник департаменту соціального захисту населення ОДА, та Оксана Іванчук, заступник директора ЛОЦЗ. За їхніми словами, заяву про участь у програмі написали 913 жителів області, з них 46 отримали позитивне рішення про надання фінансової допомоги для ведення бізнесу. Найбільшу активність з метою відкриття підприємницької діяльності проявили мостищани (6 осіб) і львів’яни (7 осіб). Натомість у деяких районах ще нема жодної особи, котра б виявила бажання скористатися грошовим ресурсом для стартапу.

– На мою думку, аби якось переламати ситуацію, що склалася, треба на комісію з питань призначення соціальної допомоги малозабезпеченим особам запрошувати працедавців, котрі зацікавлені у розширенні бізнесу та шукають персонал, – завила О. Іванчук.– Адже відповідно до внесених до законодавства змін з січня цього року донорськими коштами пілотної програми для закупівлі обладнання мають право скористатися суб’єкти господарської діяльності за умови забезпечення роботою осіб з числа соціально вразливих груп населення, у тому числі учасників антитерористичної операції.

Як зазначила запрошена до слова координатор з комунікаційної роботи Консорціуму Інна Шинкаренко, не зважаючи на певні проблеми, Львівська області за чисельністю осіб, котрі влилися у бізнес-середовище через проект «Рука допомоги», займає лідерські позиції. Одначе ще є незадіяні резерви, які потрібно якомога швидше використати.

Уважно вислухавши колег з районів, заступник голови ЛОДА чітко окреслив завдання на найближчий час з конкретними термінами їх виконання. Йшлося про постійне оновлення переліку потенційних учасників експериментального проекту, формування графіка індивідуальних зустрічей з ними, активне ведення у ЗМІ піар-кампанії на прикладах тих, хто вже скористався фінансовим ресурсом, інформування осіб, котрі виявили бажання взяти участь у проекті, про інші програми підтримки підприємницьких ініціатив, що діють в області, у тому числі тих, що передбачені для учасників АТО, сільгоспвиробників та ін.

– Цього року на реалізацію експерименту передбачені кошти у сумі 20 млн гривень, тому ми повинні зробити все можливе, щоби значна частка цих асигнувань осіла саме в нашій області, – наголосив Р. Замлинський.

Ольга Нагірняк, начальник відділу інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості