07.05.2020 | 10:55

Поширення в країні коронавірусу та оголошення карантину негативно позначилося як на господарсько-фінансовій діяльності багатьох підприємств, так і добробуті працюючих. Перед керівниками фірм через зменшення обсягів виробництва виникла дилема: як за складних умов пандемії не втратити найцінніший капітал і зберегти кваліфіковані кадри?

Вихід передбачила Верховна Рада України, ухваливши Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)». Відповідні зміни внесені також до Закону України «Про зайнятість населення», який доповнений статтею стаття 471 «Допомога по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Відповідно до законодавчих новацій на фінансову підтримку у період вимушеного зупинення (скорочення) діяльності через пандемію можуть розраховувати тільки суб’єкти малого і середнього підприємництва та їхній персонал.

На Львівщині державні преференції вже призначені 48 фірмам і компаніям, від яких надійшли фахово виповнені пакети документів і на користь яких у Львівському обласному центрі зайнятості ухвалене рішення про надання допомоги з часткового безробіття. Відтак 36 суб’єктів господарської діяльності із Трускавця, 6 – з Дрогобицького району, 3 – зі Львова, 2 – зі Стебника та 1 – з Борислава зможуть отримати компенсаційні кошти для виплати частини заробітної плати понад 1300 найманим працівникам, котрі трудяться у таких сферах економіки як туризм і готельна справа, роздрібна торгівля, охорона здоров’я, будівництво тощо.

Нагадаємо, що допомога з часткового безробіття встановлюється за кожну годину втраченого робочого часу із розрахунку 2/3 тарифної ставки окладу та не може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати, тобто 4723 гривень. Право на неї мають застраховані особи, з котрими офіційно оформлені трудові відносини, окрім осіб, які отримують пенсію.

Для призначення допомоги з часткового безробіття працедавець повинен звернутися до служби зайнятості населення та подати заяву на отримання допомоги, написану у довільній формі, копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності, відомості про працівників, у котрих виникло право на допомогу з часткового безробіття, довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні 6 місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності, видану ДПС.

Пакети документів для отримання допомоги з часткового безробіття можна подати через скриньки для кореспонденції, що розміщені біля входів до центрів зайнятості чи філій ЛОЦЗ (оригінали), відправити оригінали поштою (адреси за посиланням https://bit.ly/2W9v4Sn ) або ж надіслати сканкопії документів електронним шляхом (e-mail за посиланням https://bit.ly/35Dgzck ).

Покрова інструкція щодо порядку отримання допомоги з часткового безробіття на період карантину розміщена на сайті Державної служби зайнятості у рубриці «Роботодавцям» (https://bit.ly/2SCbImA ).

Львівський обласний центр зайнятості