13.10.2021 | 10:45

Упродовж 2015-2021 років (станом на 01.10.2021) з числа військовослужбовців, котрі брали участь в АТО/ООС, 9,3 тис. осіб через відсутність прийнятної роботи набули статус безробітного, із них 753 особи з  інвалідністю. 

У згаданий період вдалося забезпечити роботою 3,2 тис. учасників АТО/ООС, 1,0 тис. – охопити професійним навчанням, 0,9 тис.залучити до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Примітно, що 240 учасників бойових дій, повернувшись до мирних буднів, за сприяння служби зайнятості вирішили зайнятися бізнесовою діяльністю. Попередньо ветерани побували на тематичних семінарах, що проводяться у центрах зайнятості, вивчили у Львівському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості програму «Основи ведення підприємницької діяльності», а, зареєструвавшись як суб’єкти господарської діяльності, отримали стартові кошти у вигляді одноразової виплати допомоги з безробіття для започаткування власної справи. Тепер вони реалізовують свої задуми у різних галузях економіки: хтось надає послуги у сфері перевезення, хтось виготовляє вироби з каменю чи вирощує у теплицях ягоди. Дехто відкрив свій магазин, піцерію, займається ковальством, надає юридичні, рекламні послуги, ремонтує телефони та іншу комп’ютерну техніку, готує площадки під будівництво та ін.

Довідково. У січні-вересні 2021 року соціальні послуги з метою працевлаштування у центрах зайнятості та філіях ЛОЦЗ отримували 1,3 тис. безробітних з числа учасників АТО, у т. ч. 152 особи з інвалідністю. Упродовж дев’яти місяців за скеруванням служби зайнятості працевлаштовано 244 колишні бійці (у тому числі 9 з інвалідністю), 31 безробітний з числа демобілізованих військовослужбовців проходив професійне навчання.

Станом на 01.10.2021 року продовжують отримувати послуги служби зайнятості 393 безробітних з числа демобілізованих військовослужбовців, у тому числі 61 особа з інвалідністю.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ЛОЦЗ