08.05.2018 | 10:11

У нараді, на якій були підбиті підсумки роботи служби зайнятості у січні-квітні 2018 року та визначені пріоритетні завдання ОЦЗ на найближчий час, окрім керівників базових ЦЗ і начальників відділів ЛОЦЗ, взяли участь заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук і директор департаменту соціального захисту населення ЛОДА Наталія Кузяк.

Очільник Львівського ОЦЗ Василь Барилюк стисло окреслив напрями модернізації роботи служби зайнятості. Він акцентував, що у зв’язку з реформуванням міських, міськрайонних і районних ЦЗ у філії ЛОЦЗ бухгалтерські та господарські питання тепер вирішуються на обласному рівні. Таким чином посадовці базових центрів зайнятості мають змогу більше уваги у повсякденній діяльності зосередити на працевлаштуванні безробітних та укомплектуванні вакансій.

Перш ніж аналізувати здобутки колективу упродовж чотирьох місяців цього року, В. Барилюк озвучив пріоритетні завдання. А це – активний збір вакансій з усіх ймовірних джерел, організація професійного навчання за професіями, які користуються попитом на локальному ринку праці, професійна орієнтація старшокласників з метою зменшення рівня молодіжного безробіття, всебічне сприяння самозайнятості та розвитку бізнесу, у тому числі через пілотний проект «Рука допомоги».

Окреслюючи основні тенденції на ринку праці Львівщини, він наголосив, що порівняно з аналогічним періодом торік в області зросла потреба працедавців у робочій силі – з 26,8 до 27, 5 тис. одиниць, з 4 до 2 осіб зменшилося навантаження на одну вакансію, збільшилася частка працевлаштованих краян до набуття статусу безробітного – з 67,0 до 72,5%, водночас з 30,1 до 24,7 тис. осіб зменшилося число зареєстрованих безробітних, котрі скористалися соціальними послугами, скоротилася кількість отримувачів допомоги з безробіття – з 24,4 до 21,1 тис. осіб, а також з 130 до 123 днів зменшилася середня тривалість безробіття.

На тлі загальнообласних позитивних зрушень ситуація на ринку праці у різних районах суттєво різниться. Оперуючи цифровим матеріалом, В. Барилюк назвав колективи, які досягли кращих результатів, а також ті, де роботу слід посилити. Загалом за результатами рейтингової оцінки діяльності у січні-квітні п. р., що проводилася за 14 критеріями, лідерські позиції посіли Стрийський МРЦЗ, Дрогобицька міськрайонна та Сколівська районна філії ЛОЦЗ.

Дуже детально В. Барилюк зупинився на аспектах реалізації в області пілотного проекту «Рука допомоги».

– Ми маємо дієвий інструмент заохочення суб’єктів господарської діяльності до співпраці з нами. Адже безвідсоткова фінансова допомога, що надається учасникам експерименту у розмірі 40 прожиткових мінімумів (понад 70 тис. гривень), у разі працевлаштування двох осіб з числа членів малозабезпечених родин, вимушених переселенців та учасників АТО, це – суттєві донорські вливання для поліпшення матеріально-технічної бази та розвитку бізнесу. Тому серед місцевих працедавців слід розгорнути широку інформаційну кампанію, переконати їх у доцільності та перевагах участі у проекті «Рука допомоги», – зазначив директор ЛОЦЗ.

Він закликав керівників ЦЗ активізувати процес пошуку учасників експерименту, задля синергії фінансових ресурсів допомогти початкуючим бізнесменам взяти участь у інших проектах, які реалізовуються в області, зокрема скористатися послугами ГО «Львівська аграрна дорадча служба», програмами підтримки сільськогосподарського виробника, ґрантами ГО «Клуб ділових людей».

– Успішне залучення мешканців області до пілотного проекту «Рука допомоги», використання коштів програми для розгортання підприємницьких ініціатив – це елемент перевірки нашої діяльності на зрілість, – резюмував В. Барилюк. – Адже ми зобов’язані сприяти розвитку ринку самозайнятості, щоби жителі краю мали роботу і не шукали кращої долі за межами рідної землі.

Ольга Нагірняк,  начальник відділу інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості