21.10.2019 | 12:17

У готельно-відпочинковому комплексі «Чарівна долина (с. Родатичі Городоцького району Львівської області ) за участю керівного складу обласного ЦЗ, директорського корпусу базових ЦЗ і філій ЛОЦЗ відбулася нарада, на якій були підбиті підсумки роботи Львівської обласної служби зайнятості у січні-вересні поточного року.

Основні виклики сучасного ринку праці, здобутки колективу та пріоритетні завдання у контексті «Стратегії розвитку державної служби зайнятості на 2019-2022 роки» окреслив очільник Львівського ОЦЗ В. Барилюк.

– Наша мета – змінити державну службу зайнятості так, щоб надавати привабливі послуги, які відповідають соціальним інтересам безробітних та очікуванням працедавців для роботи в Україні, – акцентував Василь Несторович.

За його словами, нині важливо й надалі впроваджувати Е-послуги, підвищувати ефективність діяльності та результативність соціальних послуг, аналізувати продуктивність роботи персоналу, дбати про комунікаційний бренд, удосконалювати інститут кар’єрного радника та консультанта роботодавця, розробити модель оцінювання, гармонізувати законодавство та ін.

Як зазначив спікер, ринку праці Львівщини притаманні позитивні тенденції, адже з 10,5 тис. до 11,1 тис. зросло число фірм і компаній, які заявили про потребу у робочій силі, із 55,7 тис. до 57,1 тис. одиниць збільшилася база вільних робочих місць і вакантних посад, із 5820 грн до 7263 грн підвищився середній розмір заробітної плати, яку задекларували у вакансіях працедавці. Водночас з 37,5 тис. до 35,1 тис. осіб зменшилися обсяги зареєстрованих безробітних, з 31,7 тис до 29,5 тис. осіб скоротилася чисельність отримувачів виплати допомоги з безробіття, з 112 до 100 календарних днів зменшився середній період пошуку роботи, а також зі 150 до 114 календарних днів знизилася середня тривалість отримання допомоги з безробіття.

Оперуючи цифрами, В. Барилюк стисло охарактеризував кожний напрям діяльності, називаючи місце Львівського ОЦЗ на тлі України як за абсолютними показниками, так і за динамікою, а також колективи, що досягли кращих результатів, і ті, внесок яких у загальні здобутки дуже мізерний. Традиційно за підсумками дев’ятимічної роботи лідерські позиції у рейтинговій таблиці посіли Дрогобицький, Стрийський міськрайонні центри зайнятості та Червоноградська міська філія ЛОЦЗ.

Особливу увагу очільник ОЦЗ звернув на важливість посилення співпраці з об’єднаними територіальними громадами, організацію професійного навчання за актуальними на ринку праці професіями, підвищення рівня залучення безробітних до оплачуваних громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Він також зупинився на окремих моментах запровадженого експерименту щодо мотивації персоналу, зазначивши, що невдовзі всі колективи будуть залучені до нього. «Засоби для працевлаштування безробітних сьогодні повинен шукати кожний спеціаліст центру зайнятості, а не тільки кар’єрні радники, спеціалісти відділу рекрутингу, консультанти роботодавця. Саме про це йдеться у «Стратегії розвитку державної служби зайнятості на 2019-2022 роки», – підкреслив керівник ЛОЦЗ.

Запрошена до слова заступник директора обласного центру зайнятості Оксана Іванчук повела мову про ефективність роботи кожного колективу, яка виливається у працевлаштування. Вона закликала директорський корпус тримати на особливому контролі питання забезпечення місцем праці безробітних, котрі скеровані на професійне навчання, дотримуватися технологічних процедур, стежити за коректністю ведення бази даних, ретельно аналізувати рішення про застосування штрафних санкцій та ін.

 Відділ інформаційної роботи Львівського ОЦЗ