10.01.2019 | 09:43

Ваучер – це документ встановленого взірця, що дає особі право на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у працедавця.

Право на одноразове отримання ваучера для підтримки конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності, а також підготовки на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні на підставі виданого ваучера мають такі категорії: особи віком вікової категорії «45+», страховий стаж котрих становить не менш як 15 років, звільнені з військової служби (окрім військовослужбовців строкової служби) за наявності вислуги не менше 10 років, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, з числа осіб з інвалідністю до отримання права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності прийнятної роботи, котрі не зареєстровані в державній службі зайнятості як безробітні.

Аби отримати ваучер, потрібно звернутися до служби зайнятості з відповідною заявою, а також пред’явити паспорт, трудову книжку, документ про професійно-технічну або вищу освіту та реєстраційний номер облікової картки платника податків. Коли трудова книжка зберігається за місцем праці, то громадянин подає її копію, засвідчену працедавцем. Спеціалісти центру зайнятості проводять перевірку відомостей про страховий стаж претендента за допомогою системи персоніфікованого обліку Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Для підтвердження страхового стажу за період військової служби подається довідка військового комісаріату, в якому особа перебуває на обліку, або військової частини, де особа проходила службу (за наявності).

Перелік професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 207 (зі змінами).

Оплата навчання за ваучером здійснюється з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в межах видатків, передбачених його бюджетом на відповідний рік.

Вартість ваучера встановлюється у межах плати за навчання, але не повинна перевищувати десятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Якщо ж сума більша за максимальну величину, то оплату різниці компенсує особа чи працедавець.

Рішення про видачу ваучера приймає територіальний орган не пізніш ніж на восьмий робочий день від часу подання документів й оформляється відповідним наказом. Зарахування особи на навчання на підставі ваучера здійснюється закладами освіти відповідно до законодавства. Договір про навчання укладається між навчальним закладом та особою упродовж 90 днів після видачі ваучера.

Сколівська районна філія Львівського ОЦЗ