04.05.2020 | 15:18

Карантин – не вирок і не привід опускати руки та ставити життя «на паузу». Зараз, як ніколи, є можливість сконцентрувати зусилля для здійснення давніх бажань чи мрій: послухати онлайн-курси, помалювати, зайнятися медитацією, знайти нове чи повернутися до колишнього хобі, замінити реальне спілкування на віртуальне. Найцікавіше, що вірус, який так раптово увірвався в наші будні, спонукав переглянути звиклий спосіб життя. Як кажуть фахівці з профорієнтації Львівського ОЦЗ, тепер кожний на своєму робочому місці зобов’язаний враховувати карантинні реалії й бути готовим до змін.

Задля оперативного інформування населення про послуги та можливості служби зайнятості, донесення до широкого загалу нових ідей щодо варіантів пошуку роботи, поглиблення знань з аспектів написання резюме або техніки спілкування з роботодавцями спеціалісти обласної служби зайнятості у період пандемії почали надавати клієнтам профінформаційні та профорієнтаційні послуги в онлайн-режимі. Йдеться про індивідуальні відеоконсультації, а також організацію різнотематичних вебінарів.

Упродовж другої половини квітня поточного року фахівці з профорієнтації базових центрів зайнятості та філій ЛОЦЗ провели 11 віртуальних зустрічей із пошуковцями місця праці. Заходи з використанням платформи ZOOM відбулися у Новороздільській, Новояворівській, Стебницькій, Трускавецькій міських, Жовківській, Золочівській, Мостиській, Перемишлянській, Пустомитівській районних філіях, а також у Стрийському та Дрогобицькому міськрайонних центрах зайнятості. Тематика вебінарів відповідала потребам сьогодення, була актуальною, цікавою та різноманітною. «Нові виклики – нові можливості для пошуку роботи», «Сучасні джерела пошуку роботи», «Використання вебресурсів ДСЗ для отримання додаткових знань і компетенцій», «Реєстрація в Державній службі зайнятості в умовах карантину» – так звучали назви відеозанять, під час яких учасники не тільки слухали модераторів, а й жваво долучалися до дискусії, висловлювали власні думки, ставили запитання та активно обговорювали відповіді на них.

Практика проведення вебінарів буде продовжуватися й надалі, адже в процесі спілкування завжди народжуються свіжі ідеї чи пропозиції. Приміром, фахівці Львівського МЦЗ та Миколаївської РФ ЛОЦЗ вирішили залучити до онлайн-заходів учнів старших класів, а посадовці Бродівської РФ ЛОЦЗ мають намір надати відеопослуги безробітним, котрі не мають професії (спеціальності) або через певні причини планують її змінити.

Тих, хто у час пандемії вийшов на конференц-зв’язок, закликають провести ревізію власних знань та умінь, переосмислити минуле та активно рухатися вперед. Адже рано чи пізно криза закінчиться, і саме вона може стати стартом до стрімкого особистісного розвитку, до освоєння нових вершин у професійній сфері. Важливо не згаяти марно час, а вчитися, удосконалюватися, змінюватися, стукати, щоби двері до здійснення заповітних бажань відкрилися.

Ірина Буряк, заступник начальника відділу організації профорієнтації  Львівського ОЦЗ