15.10.2024 | 10:47

Щодня ми щиро дякуємо нашим військовим за захист, силу, мужність, відвагу, молимося за їхні життя, радіємо, коли ветерани після війни повертаються до рідних домівок. І саме тоді настає момент, коли ми повинні захистити їх від важких спогадів, депресивного настрою, надати можливість заробляти або вчитися, адже соціальна адаптація для вчорашніх армійців – справа критично важлива.

Від безробіття ветеранів захищають спеціалісти служби зайнятості. Вони дуже уважно вислуховують побажання учасників бойових дій щодо перспектив працевлаштування, пропонуючи їм не тільки вільні робочі місця та вакантні посади, а й різні програми підвищення кваліфікації чи здобуття нового фаху, розказують про можливість долучитися до бізнесу, взявши участь у проєкті «єРобота» тощо.

Як свідчить практика, кожний ветеран сприймає працевлаштування як трудотерапію. Для прикладу, нинішній житель Гніздичівської територіальної громади Сергій, учасник бойових дій, котрий переїхав на Львівщину з Чугуївського району Харківської області, по допомогу у працевлаштуванні звернувся до фахівців Жидачівського управління Стрийської філії ЛОЦЗ. Він з радістю брав участь у різних семінарах, тренінгах, у тому числі з ментального здоров’я, активно спілкувався з місцевими працедавцями. Одна із таких зустрічей стала доленосною. Порозмовлявши з представником ТзОВ ВТП «Жидачівавтотранс», він працевлаштувався на підприємство слюсарем-ремонтником.

Володимир Дикий після звільнення зі служби в лавах ЗСУ у зв’язку з травмою довірив пошук роботи працівникам Сокальського управління Червоноградської філії ЛОЦЗ. Ветеран старанно шукав роботу й водночас проходив лікування. «Я дуже хотів би повернутися до війська, та стан здоров’я не дозволяє. Однак ледарювати – не в моїх правилах, – зізнався Володимир. – У час війни кожний повинен воювати на своєму фронті. Зараз мені треба підлікуватися та зайнятися чимсь корисним, бо праця – найкращі ліки».

І такі «ліки» для ветерана невдовзі знайшлися. Спеціалісти запропонували йому вакансію охоронника в ТОВ «СУНДЗ Україна», куди він і був прийнятий на роботу. «Сьогодні я офіційно, працюю, а це означає, що воюю на своєму фронті задля перемоги», – радіє захисник.

Загалом упродовж дев’яти місяців цього року спеціалістам обласної служби зайнятості вдалося повернути до трудової активності 100 учасники бойових дій. Якщо ви також шукаєте роботу, звертайтеся до підрозділів Львівської обласної служби зайнятості телефонуйте за номерами (032)2323490 або +380966825183. Вам обов’язково пощастить знайти свого працедавця!