08.09.2022 | 12:37

Війна – не привід зупиняти виробництво. Ця думка міцно оселилася у двох приватних підприємців із Харкова. Один із них, Артем Гура, займається виготовленням упаковки для кави, чаю та інших сипучих продуктів, а інший, Ілля Поздняков, надає послуги з трафаретного друку.

За їхніми словами, російсько-українська війна спонукала їх призупинити виробничу діяльність у Харкові. Місто опинилося під постійними обстрілами окупантів, а жодний бізнес не вартує того, аби ризикувати життям співробітників. Уже в квітні підприємці разом із кількома працівниками вирішили переїхати на захід країни, зупинилися у Дрогобичі.

Відразу звернулися по допомогу до місцевої служби зайнятості, адже бракувало робочих рук. Під час розмови з керівництвом Дрогобицького МРЦЗ представники бізнесу обговорили найближчі плани, узгодили шляхи пошуку потрібних працівників, домовилися про подальшу взаємодію.

Після перемовин фахівці МЦЗ на замовлення працедавців підібрали й скерували для працевлаштування двох пресувальників з виробів пластмас і двох друкарів трафаретного друку з числа вимушено переміщених осіб. Як наслідок, релорковані фірми не тільки поповнили штат новими працівниками, а й скористалися програмою виплати компенсації з оплати праці за працевлаштування переселенців, що надається у розмірі 6500 грн упродовж двох місяців з дати прийому на роботу ВПО.

«До колишніх обсягів випуску продукції ще далеко, але наша команда вже запустила виробничий процес, – розповідає Ілля Поздняков. І додає. – Гріх нарікати, бо події розвиваються за оптимістичним сценарієм. Зрозуміло, що наразі масштаби виробництва не йдуть у жодне порівняння з тим, що було у Харкові. Віз лише рушив, до «розкрутки» справа ще не дійшла. Але перспективи гарні. Усе вказує на те, що перепон для розвитку не повинно бути».

За його словами, підприємству найближчим часом потрібні будуть друкарі трафаретного друку, тому вже зараз разом з спеціалістами служби зайнятості фірма формує кадровий резерв.

«Без додаткового персоналу відновити виробництво упаковки для сипучих продуктів було б дуже складно, – говорить Артем Гура. – Завдяки службі зайнятості ми і вакансії укомплектували, і вимушено переміщеним особам дали роботу, і компенсацію отримали. Як кажуть, три в одному!».

Якщо і у вас виникла потреба укомплектувати вільні місця праці, звертайтеся до підрозділів Львівської обласної служби зайнятості (контакти –https://bit.ly/3BMC4Yx), телефонуйте за номером (032) 233 01 67, самостійно публікуйте інформацію про вакансії на чат-боті телеграм-каналу ДСЗ (@DCZWorkNowBbot), виповнюйте звіт пошук персоанлу за новою формою 3-ПН (деталі – https://bit.ly/3y0uY10), а також ознайомтеся з програмою надання працедавцям компенсації за працевлаштування ВПО (https://bit.ly/3y8Je8b).