16.08.2018 | 09:47

Втрата роботи – справа неприємна. Особливо, коли ви цього не очікували і не планували. Сектор рекрутингу радить виконати ці п’ять пунктів, щоб відволіктися від прикрощів і налаштуватися на нову хвилю.

  1. Випустіть емоції, знайдіть групу підтримки

Не потрібно збирати образу і смуток. Ви знервовані – це нормально. Не тримайте емоції в собі. Заручіться підтримкою тих, хто вже через це пройшов або зараз знаходиться в вашому положенні. Якщо вас пече несправедливість, дайте собі позлитися. Якщо засмутилися через загублені можливості, поплачте або просто пошкодуйте себе. Після того, як ви випустите пар, можна робити наступний крок.

2. Розкажіть всім про свій новий статус

Говорити людям, що ви безробітний – не особливо зручно. Здається, що вас почнуть засуджувати або вважатимуть невдахою. Але це далеко не так. Якщо ви розкажете близьким, вас зможуть підтримати морально, а може і матеріально, принаймні на перших порах. Якщо ви поділитеся зі знайомими, можливо вам запропонують нове місце, повідомлять про вакансії та нові пропозиції зайнятості. Напишіть у соціальних мережах, що ви знову в пошуку, розкажіть свою історію. Нехай всі знають, що такий хороший фахівець знову в грі.

3. Проаналізуйте фінанси

Вас звільнили, але ж залишилися якісь заощадження? Остання виплачена зарплата? Загалом треба гарненько подумати, що будете робити з грошима, доки не знайдете роботу. Можливо, варто звернутися до служби зайнятості. Подумати про підробіток. Загалом сильно розслаблятися не варто. Поплакали, посумували виговорилися, заручилися підтримкою і вперед – думати про фінансову стабільність.

4. Інвестуйте в себе

Звучить дивно, так? Підбийте фінанси і інвестуйте в себе. Але повірте, сенс у цьому є. Використайте частину своїх заощаджень на відвідування будь-якої конференції. Там ви зможете познайомитися з кимось, хто допоможе знайти роботу або порадить, до кого звернутися. Знайти роботу через знайомих – один з найдієвіших способів. Не кажучи про те, що там ви зможете дізнатися щось нове, чого вам бракувало для професійного розвитку.

5. Продумайте свою розповідь для майбутніх інтерв’ю

Оскільки роботи поки що нема, подумайте над тим, як обґрунтуєте своє звільнення майбутньому працедавцю. Складіть історію, яка покаже і вас у вигідному світлі, і колишнього начальника не заплямує. Не забудьте розповісти, що зробили висновок з минулих помилок і, проаналізувавши ситуацію зі звільненням, знаєте, якого вектору потрібно дотримуватися на новому місці.

І головне – не втрачайте віри у свої сили! А якщо впевненість підводить вас, скористайтесь послугами сектора рекрутингу Дрогобицького МРЦЗ і ми радо допоможемо вам!

Сектор рекрутингу Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості