18.10.2019 | 11:25

Серед багатьох клієнтів служби зайнятості є такі, що залишаються надовго в пам’яті, їх відрізняє оптимізм, енергія, запальний характер. Особливо приємно, коли через деякий час пізнаєш обличчя колишнього безробітного на екрані телебачення, читаєш про його досягнення в соцмережах та ЗМІ.

Один із таких ексбезробітних – Михайло Іванович Костюк. Після завершення повноважень сільського голови Банюнинської сільської ради Михайло Іванович звернувся до центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи. Дізнавшись про можливість отримати одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи, зацікавився ідеєю. Адже мав земельну ділянку і сільським господарством займався у вільний від роботи час, вирощуючи яблука, груші, свійські тварини.

Як з’ясувалося, вести бізнес не так легко, тому початкуючому підприємцю деякий час довелося провести за кордоном. Але і цей період пішов йому на користь, адже достеменно вивчав досвід іноземних аграріїв.

Сьогодні про Михайла Костюка знає майже вся Львівська область, та що там область – Україна. А ноу-хау його полягає в тому, що на трасі Київ-Чоп в селі Банюнин Михайло відкрив магазин без продавця. Просто неба викладає на прилавок власноруч вирощену сільськогосподарську продукцію, поруч – вага, цінники на товар, засоби пакування, а замість каси – звичайна трилітрова банка, куди покупець кладе гроші. Асортимент доволі великий: яблука, груші, гарбузи, сливи, саджанці, соки, варення. Товар залежить від сезону, свого часу були й персики, абрикоси.

Торгувати самому не вистачає часу, адже треба працювати. Від зорі до зорі Михайло трудиться на 17 га своєї землі, а допомагають лише дружина і троє дітей. Роботи багато, адже господар висадив безліч сортів яблук, слив, персиків, винограду, абрикос. Окрім того, на його ділянці тягнуться вгору деревця туї, ялинки, кущі лохини. Цьогоріч 7 га засадив білим трюфелем, який використовує як природний замінник хімічних добрив і засіб поліпшення росту та розвитку рослин. Саме завдяки мікуризації – симбіозу гриба з рослиною – п. Михайло збирає високі врожаї, адже весь посадковий матеріал оброблений біопрепаратом на основі білого трюфеля. А ще фермер з гордістю розповідає, що є експертом з вирощування горіхів в Україні та Європі, адже у нього їх майже 800 видів. Зараз вирішив зосередити увагу на чорному горіху, за яким, як вважає, майбутнє. Про унікальність цієї культури краще довідатися в інтернет-джерелах, бо з допису читач не повірить, наскільки вона є цінною.

Розповідати про свій агробізнес Михайло Іванович може без перестану. Він залюбки ділиться досвідом, але все ж не забуває й про роботу. За його словами, щоб досягти успіху, треба по-справжньому любити обрану справу, любити землю, на якій живеш, вірити в себе! А за кордон їхати хіба для того, щоб подивитися, як працюють інші та запозичити передові технології. За переконанням фермера, жити та працювати треба в Україні, на рідній землі!

Вікторія Сав’як, заступник директора – начальник відділу організації працевлаштування Кам’янка-Бузької районної філії Львівського ОЦЗ