29.05.2020 | 09:48

Через карантин багато компаній переживають не найкращі часи: комусь довелося повністю припинити виробничу діяльність, хтось вимушений зменшити кількість працівників, дехто урізав виплати співробітникам. У зв’язку з цим чимало краян втратили єдину та улюблену роботу. Ринок праці зараз не може похвалитися жвавістю, тому до вашої уваги декілька порад, які допоможуть пережити звільнення у період пандемії та додадуть сил для пошуку нових варіантів зайнятості.

Зберігайте спокій. Втрата джерела доходу – серйозний виклик для кожного. Тож піддатися паніці, коли навколо лишень невтішні новини, дуже просто. Але зараз важливо опанувати емоції, аби стрес не став причиною прийняття неправильних рішень, захворювань, конфліктів у сім’ї. Слід розуміти, що COVID-19, епідемія та безробіття – це тільки етап, який обов’язково пройде. Потрібно тверезо оцінити фінансовий стан і способи його підтримки у час нестабільності.

Зверніться до служби зайнятості. Держава потурбувалася про осіб, котрі втратили роботу через поширення небезпечного вірусу. Механізм подачі документів до держустанови доволі простий, соціальні виплати нараховуються із дня реєстрації, а санкції через відмову від запропонованої вакансії – наразі відсутні. До того ж у центрі зайнятості допоможуть пришвидшити процес працевлаштування.

Шукайте роботу. Найкращий спосіб пережити звільнення – з головою зануритися у пошук свіжих варіантів заробітку. На ринку праці нині не надто багато вакансій, проте деякі компанії таки потребують працівників. Нова робота – чудовий спосіб заповнити дірку в бюджеті та подолати стрес.

Використовуйте карантин як можливість. Ви завжди хотіли змінити сферу діяльності чи записатися на англомовні курси, давно мріяли про відкриття власної справи чи фріланс? Можливо, цей час настав, скористайтеся ним! Адже переломні ситуації дуже часто спонукають наш мозок мобілізуватися та почати продукувати геніальні ідеї.

Відпочивайте. Криза – ресурсовитратна подія у житті кожного, тому потрібно дозволити собі відпочинок. Психологи радять зменшити навантаження повсякденними справами, оточити себе приємними дрібничками, більше спілкуватися з рідними навіть в онлайн-режимі.

Найголовніше – не падати духом, пам’ятати, що все навколо є тимчасовим. Виходьте із зони комфорту, вчіться мислити нестандартно, здобувайте нові навички! Потенційні працівники з таким особистісними якостями завжди залишаться затребуваними на ринку праці.

За інтернет-матеріалами