27.01.2021 | 10:31

Майже кожен з нас, шукаючи роботу, стикався з вакансіями на кшталт «і швець, і жнець, і на дуді гравець». Читаючи подібні вимоги, справедливо обурюємося: хто потрібен компанії – надлюдина?

За яким принципом складають такі описи вакансій: невже працедавець направду сподівається, що знайде ідеального кандидата, котрий робитиме все і навіть трішки більше? Відтак, щоби не витрачати час свій і рекрутера на порожні зустрічі та балачки, посадовці служби зайнятості радять одразу обумовити відсутність тих навичок, які зазначені в оголошенні. Водночас варто підкреслити те, що може стати перевагою на новій роботі.

Психологи зазначають, що жінки у професіях, які, зазвичай, називають «чоловічими», і навпаки чоловіки у сферах, що вважаються «жіночими», нерідко досягають вражаючих результатів. Причина проста: особа, знаючи, що ступає не зовсім на «свій» шлях, готова до певних труднощів і подолання перешкод. Окрім того, обрана у таких випадках професія, як правило, дійсно відповідає покликанню людини.

Що стосується сімейного стану та наявності дітей, то ці моменти цікавлять кожного працедавця. Та посадовці служби зайнятості наполегливо рекомендують акцентувати увагу співрозмовника на власних професійних якостях, а не на особистих даних.

Приємна зовнішність: плюс чи мінус? Є професії, де цей факт відіграє важливу роль. Йдеться про адміністраторів, працівників рецепції, продавців-консультантів. Водночас працедавці зчаста вважають, що дівчата з модельними параметрами набагато більше часу витрачають на догляд за собою, аніж на виконання посадових обов’язків.

Нерідко керівники частіше обирають підлеглих з відповідним темпераментом. Тобто енергійний начальник шукає такого ж працівника, а якщо керманич не дуже активний, малоймовірно, що він зверне увагу на «енерджайзера», натомість запропонує роботу більш спокійному та виваженому претенденту, щоби не дратуватися зайвою активністю.

Учора, сьогодні та завтра працедавці висували та висуватимуть різні вимоги. Деколи вони залежать не від ситуації на ринку праці, а від характеру конкретного керівника. Головне – бути впевненим у власних силах і готовим до саморозвитку та навчання.

Фахівці служби зайнятості радять ніколи не опускати руки, адже проста життєва істина: «Ми – ковалі свого щастя» не втрачає актуальності!

Олена Шевченко,

завідувач сектору профорієнтації відділу

надання соціальних послуг

Бориславської міської