12.10.2020 | 09:43

Низька оплата праці, прикрий бос, нестерпні колеги, численні обов’язки, які не відповідають розміру фінансової винагороди, – усе це ознаки того, що пора щось змінювати. І тут все очевидно. А як діяти, якщо і керівник непоганий, і зарплата хороша, але при цьому робота дратує, не приносить задоволення, вимотує і призводить до депресії?

Трудова діяльність – важлива частина життя кожного з нас, і їй ми присвячуємо третину свого часу. Тому зважитися змінити місце праці буває доволі складно, особливо, коли за плечами – солідний стаж. Якщо ж бракує рішучості, а робота стала огидною, варто ретельно проаналізувати ситуацію, описати всі переваги і недоліки. Мінусів надто багато і вони істотні? У такому випадку зміна колективу піде тільки на користь.

З чого стартувати? Не слід відразу кидати заяву про звільнення на стіл керівнику. Краще почати з маленьких кроків: вирішити, чи хочете цілком змінити сферу діяльності, прагнете знайти нове робоче місце чи мрієте розширити звичні функції.

Якщо просто не підходить місце праці, треба розіслати резюме й пошукати аналогічну посаду. Коли ж йдеться про розширення спектру обов’язків, доведеться вчитися чогось нового: пройти курси, записатися на тренінги, послухати додаткові лекції.

А ще бажання кардинально змінити сферу діяльності вимагає аналізу ринку праці, тобто треба дізнатися, чи затребувані фахівці того чи іншого профілю, на яку зарплату можуть розраховувати такі спеціалісти, наскільки велика ймовірність знайти подібну вакансію без досвіду роботи. Якщо вас усе влаштовує, слід зайнятися навчанням. В одному випадку достатньо буде пройти курси, в іншому доведеться вступити на навчання до освітньої установи, а згодом напрацьовувати досвід. Чи готові ви до цього?

Звісно, попередньо краще підстрахуватися. Наприклад, відкласти певну суму грошей або продовжувати працювати на старій роботі, допоки не знайдеться нова.

А як діяти, якщо і навчання в минулому, і невеликий досвід є, і резюме розіслане, а результату нема? Не варто впадати у відчай!

Ось кілька порад від фахівців служби зайнятості:

1. Будьте активнішими і наполегливішими: зателефонуйте або відвідайте фірму, яка запропонувала новий варіант працевлаштування.

2. Розміщуйте резюме не лише на інтернет-ресурсах, а й у газетах, щоби розширити інформацію про себе.

3. Поділіться зі знайомими та родичами вісткою про те, що шукаєте нове місце праці, можливо, спрацює «сарафанне» радіо і хтось із приятелів шукає саме такого професіонала як ви.

4. Систематично вивчайте нові вакансії й одразу телефонуйте працедавцю, попередньо відправивши йому резюме.

5. Погоджуйтеся на будь-який невеликий підробіток або працю на неповний робочий день, адже таким чином ви здобудете досвід.

І ще врахуйте: дуже важливо правильно скласти резюме (цей документ не повинен бути безликим і нецікавим) та всебічно підготуватися до співбесіди. У цьому вам допоможуть спеціалісти центрів зайнятості! Вони охоче підкажуть, як краще виповнити презентаційний лист, на які моменти у трудовій біографії акцентувати увагу потенційного керівника під час кваліфікаційного інтерв’ю, а про краще промовчати. Успіхів вам у працевлаштуванні! Пам’ятайте: «Роботу знаходить той, хто її шукає!».

За матеріалами інтернет-видань