20.06.2022 | 10:11

Турківщина, як і багато інших міст західної України, стала прихистком для сотень переселенців, котрі з часу широкомасштабного вторгненнях ворожих військ вимушено покинули свої домівки. У гірському краї зареєструвалося майже три тисячі внутрішньо переміщених осіб, значна частина з котрих поволі налагоджує життя на новому місці поселення та працевлаштовується.

Серед них – К. Дяченко. Хлопець народився та проживав на Херсонщині. Після активного наступу російської армії зрозумів, що залишатися вдома небезпечно, тому переїхав до родичів у Турку, звідкіля родом його бабуся.

Роботу вирішив шукати за посередництва Турківської районної філії Львівського обласного центру зайнятості за професією «кухар». Саме цим ремеслом він займався останніми роками й добре знається на секретах приготування їжі. Після опрацювання актуальних вакансій посадовці філії скерували його до фізичної особи-підприємця І. Я. Мамчак, від котрого надійшла інформація про вільне місце праці для кухара. Співбесіда завершилася позитивним рішенням: з першого травня К. Дяченко приступив до роботи у барі «Нептун».

Його працедавець каже, що «одним махом упіймав двох зайців»: не тільки знайшов кваліфікованого співробітника, а й скористався урядовою ініціативою, що передбачає компенсацію витрат з оплати праці за працевлаштування вимушено переміщених осіб.

Для отримання державної фінансової допомоги, що надається за кожну прийняту на роботу ВПТО, необхідно подати в центр зайнятості або філію Львівського ОЦЗ пакет документів у паперовій формі (контакти – за посиланням https://bit.ly/3BMC4Yx) або в електронній через портал «Дія» (https://bit.ly/3xbuxAF). Ознайомитися з компенсаційним механізмом можна на сайті Державної служби зайнятості (https://cutt.ly/JJULj1G) або у презентації https://bit.ly/3tp87e1. Консультаційна підтримка – за телефонами гарячих ліній (032) 245 05 45 , +380966825183) або на телеграм-каналі ЛОЦЗ @DCZ_Lviv (https://t.me/DCZ_Lviv .