14.06.2022 | 16:18

Із часу оголошення в країні воєнного стану як у працедавців, так і в пошуковців місця роботи та працівників виникає багато запитань: «Як бути в тій чи іншій ситуації?». Отримати відповіді на них можна на інтернет-ресурсі Державної служби з питань праці (www.pratsia.in.ua).

Для суб’єктів господарської діяльності тут передбачена консультаційна підтримка у сфері трудових відносин, оплати праці, обліку робочого часу, організації безпечного ведення робіт, створення безпечних та здорових умов праці, надання адміністративних послуг та ін.

Також діє сервіс «онлайн-консультування», завдяки якому у стислі строки будь-хто може проконсультуватися з спеціалістами щодо застосування норм чинного законодавства, що регулює трудові відносини, з’ясувати деякі нюанси оплати чи безпеки праці, гірничого нагляду та ін.

У розділі «Трудові відносини у воєнний час - питання/відповіді» можна почерпнути відомості про те, як оплачується робота у вихідні дні під час воєнного стану, чи проводиться атестація робочих місць, коли на підприємстві оголошений простій, тощо.

Вимушеним переселенцям на сайті www.pratsia.in.ua доречно буде дізнатися про те, на які чинники слід звернути увагу, аби не потрапити у трудове рабство, а також занотувати потрібні телефони:

– урядової гарячої лінії з протидії людьми (тел. 1547);

– національної гарячої лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації (Ла Страда Україна, тел.: 116 123 (з мобільного), 0800 500 335 (з мобільного або стаціонарного);

– національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (тел.: 527 (з мобільного), 0800 505 501 (з мобільного або стаціонарного).

Більш детально процедура припинення трудових відносин у період війни та шляхи отримання експрес-консультацій від спеціалістів управління Держпраці описані за посиланням https://bit.ly/3arWTyF .