15.09.2022 | 09:53

Хоча війна ще не завершилися, але вже зараз експерти прогнозують, як розвиватиметься українська економіка та які галузі стануть пріоритетними.

Передусім, у перші післявоєнні роки ставка буде зроблена на заходах безпеки, оскільки широкомасштабне вторгнення російських військ показало, що без потужної сильної армії Україна не матиме майбутнього. Відтак підвищеним попитом користуватимуться представники військового фаху.

Вплив російської агресії позначиться на емоційному стані багатьох українців. Відповідно зросте потреба у психологах, психотерапевтах, психоаналітиках тощо.

Поширення коронавірусної інфекції та травми, спричинені війною, вивели статус медичних працівників на новий рівень. Лікування хворих, реабілітація покалічених, нові виклики майбутнього – усе це в комплексі зумовить сталий попит на медиків різних спеціальностей та напрямів медицини.

Відбудова країни вже розпочалася у регіонах, де це можливо, а після перемоги набере особливих обертів. Звісно, у кожній споруді обов’язково буде обладнане бомбосховище і вжиті додаткові заходи безпеки, на кшталт аварійних сходів, зміняться вимоги до норм будівництва та матеріалів. Таким чином на вагу золота будуть будівельники, архітектори, логісти, працівники, що займатимуться виготовленням сучасних будматеріалів, автоматизацією будівельних процесів тощо.

У недалекому майбутньому прогнозується стрімкий розвиток альтернативної енергетики (біопаливо, біогаз, вітряна, гідро, сонячна енергетика), швидкими темпами продовжиться робота над енергоефективністю, а тому появиться запит на нових спеціалістів різного рівня кваліфікації у цій сфері.

Доволі широкі перспективи відкриваються перед оборонною промисловістю, якій потрібні будуть висококваліфіковані розробники, інженери, науковці, ІТ-спеціалісти, що проєктуватимуть новітні види військового обладнання, техніки, працюватимуть над виготовленням високоточних установок та ін.

І наостанок – освіта та наука. Жодна сфера економіки не обійдеться без компетентних спеціалістів із досконалим знанням іноземних мов, котрі розроблятимуть нанотехнології, проводитимуть масштабні науково-практичні дослідження в усіх галузях життєдіяльності суспільства.

Аматорські ролики про інші професії майбутнього можна переглянути за посиланнями: