Попри війну, ринок вакансій поступово оговтується. Працедавці частіше подають свіжі пропозиції працевлаштування для представників різних професій, висуваючи водночас до кандидатів доволі високі вимоги, які щоразу видозмінюються. Тому тим, шукає місце праці, треба обов’язково враховувати окремі нюанси для того, щоби впевнено почуватися під час співбесіди та справити гарне враження про себе, як майбутнього співробітника.
По-перше, спілкуйтеся українською мовою. Звісно, перехід на солов’їну сьогодні – це вже не питання приватності чи комфорту, а радше – громадянської позиції, готовності до змін і принциповості. Тому поглиблюйте, у разі потреби, знання української мови. Врахуйте, що чимало працівників фірм і компаній воюють на передовій, їхні колеги в тилу матеріально та психологічно підтримують бійців. Водночас багато підприємств різного масштабу, попри основу діяльність, займаються волонтерством. Тому під час добору працівників робиться акцент тому, щоби майбутні співробітники сповідували корпоративні цінності та працювали на перемогу. А мова – це один із тих важливих кроків, який наближає до неї. При цьому не бійтеся робити помилки: це тільки демонструє, що ви не стоїте осторонь труднощів і дискомфорту, а впевнено прямуєте до мети.
Не знецінюйте значення самопрезентації. Зчаста претенденти дивуються: «Для чого рекрутерам запитувати інформацію, що міститься в резюме?». Врахуйте, що у презентаційному листі іноді зазначена загальна інформація, а під час розмови кандидат може згадати й інші обовʼязки або досягнуті результати, що стануть вирішальним фактом для успішного працевлаштування. Також працедавцю важливо почути те, як особа міркує, як згадує попереднє місце праці, описує враження від обовʼязків, які виконувала. Мініпрезентація того, що описане в резюме, але з емоційним ефектом, розкаже про претендента значно більше, ніж текст у резюме.
Не забувайте ставити запитання. Однозначно не варто користуватися шаблонними запитаннями з інтернету, щоб справити враження, однак треба озвучити те, що вас зацікавило. Звісно, якщо ви на початку інтерв’ю запитаєте про зарплату та відпустку, це може зіпсувати подальший хід розмови та думку про вас. Тому починайте із запитань, що стосуються пропонованої посади, команди чи посадових обовʼязків. Будьте уважними, уточнюйте окремі деталі, а наприкінці розмови стисло підсумуйте все почуте, щоб переконатися, що ви правильно зрозуміли його суть.
Не прикидайтеся кимось іншим. Дехто радить бути напрочуд приємним чи навіть дає список запитань, які доцільно поставити рекрутеру, щоб справити гарне враження. Але ви не будете працювати весь час з одягненою маскою. Якщо ви вдаватимете компанійського екстраверта на інтерв‘ю, а насправді полюбляєте працювати наодинці більше, ніж у команді, то в майбутньому вам гарантоване емоційне виснаження, що може призвести до вигорання та відчуття того, що ви не на своєму місці. Тому краще бути собою, тоді не лише фірма знайде потрібного кандидата, а й ви – ідеальну компанію.