30.10.2020 | 10:25

Під час складання резюме варто пам'ятати основні принципи:

Структурованість. Уся інформація в резюме має викладатися в певній послідовності й відповідати обраній формі.

Вибірковість. Обмірковуючи своє резюме, передусім, визначте його мету, тобто вирішіть, яку роботу ви хочете одержати. Проаналізуйте свій професійний досвід і виберіть із нього тільки те, що чітко відповідає встановленій меті. Вибірковий підхід вбереже ваше резюме від зайвої, непотрібної інформації.

Об'єктивність. Описуючи свій досвід і навички, будьте реалістичні й об'єктивні. Ви повинні бути готові обґрунтувати все, що вказали в резюме.

Стислість. Обсяг резюме не повинен перевищувати двох сторінок, тому інформацію необхідно викладати стисло, наголошуючи на найбільш важливих для роботодавця моментах.

Конкретність. Потрібно бути гранично конкретним у виборі формулювань (наприклад: навчив двох нових працівників, а  не займався навчанням , або - опанував нові процедури за рекордно оптимальний строк – два тижні, а не швидко засвоюю нові знання тощо). 

Активність. Не будьте багатослівні й уникайте пасивних форм. Підкресліть досягнуті результати, використовуючи дієслова дії ( виконав, ефективно використовував , а не відповідав за виконання... знаходив застосування таким можливостям...).

Позитивність. Віддавайте перевагу позитивній інформації перед негативною (допомагав клієнтам в..., а не - улагоджував скарги на...).

Акцент на досягненнях. Зосереджуйте увагу на ваших досягненнях (одержав підвищення посади й два підвищення оплати праці, а не - проробив там три роки).

Намагайтеся не використовувати займенник «я».

 Про що не треба писати в резюме!

Не треба вказувати або включати в резюме:

• усю вашу трудову біографію (насправді потенційного роботодавця цікавлять тільки останні 3–5 місць роботи й період не більш як 10 років);

• особисті фізичні дані й опис здоров'я;

• ваші слабкі сторони;

• причини, через які ви пішли з роботи;

• рекомендаційні листи або імена людей, котрі можуть вас рекомендувати (підготуйте цей список окремо, він може знадобитися на співбесіді).

Скласти резюме можна : 

  - самостійно, знаючи структуру резюме; 

  - на тренінгах «Підготовка резюме» у центрах зайнятості ;

- за допомогою конструкторів  написання резюме  та на сайтах пошуку роботи;

- у персональному  «Електронному кабінеті Державної служби зайнятості»;

- на освітньому порталі ДСЗ.

Дрогобицький міськрайонний центр зайнятості