27.01.2020 | 14:30

Уже кілька літ поспіль Україна перебуває у стані неоголошеної війни. Кримський півострів незаконно анексований, частина території сходу тимчасово окупована агресором, в окремих регіонах ведуться бойові дії. Майже півтора мільйона громадян були вимушені покинути рідні домівки й виїхати на підконтрольну Українській владі територію в пошуках захисту, а іноді порятунку.

Переїхавши у безпечне місце, вимушеним переселенцям доводиться розв’язувати низку проблем, у тому числі займатися пошуком нової роботи. Серед респондентів, котрі повідомили про те, що зазнали труднощів під час працевлаштування, переважають жінки. Приміром, до Трускавецької міської філії Львівського обласного центру зайнятості за допомогою у працевлаштуванні звернулося 72 переселенця із зони АТО, у тому числі 55 жінок. Багато хто з них є фахівцями, які мають дуже обмежене коло застосування поза межами Донбасу, оскільки працювали у гірничій або металургійній сферах, або свого часу здобули спеціальності, що не користуються попитом. Це – гуманітарії, економісти, юристи, менеджери тощо.

Сьогодні наша розповідь про жительку Автономної Республіки Крим, Ларису Михайлівну Сніцарь, котра через військові дії була змушена покинути свою домівку і тепер мешкає в місті Трускавець.

У рідному місті Джанкой Лариса Михайлівна працювала на ВСП «Джанкойське вагонне депо» ДП «Придніпровська залізниця» бригадиром підприємств залізничного транспорту та метрополітенів, а вищу освіту здобула за спеціальністю «Технології хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів».

Оскільки пропозицій працевлаштування на постійній основі для неї не було, жінці запропонували взяти участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Скориставшись такою можливістю, пані Лариса не тільки отримала додатковий заробіток, а й змогу реалізувати професійний потенціал у галузі громадського харчування у ТзОВ ГКК «Карпати» з перспективою подальшого працевлаштування на постійне місце праці.  

Трускавецька міська філія Львівського ОЦЗ