24.04.2020 | 15:23

Відповідно до статистичних даних, якими оперує Львівський обласний центр зайнятості, станом на 24 квітня ц. р. чисельність зареєстрованих безробітних в області становила 19,7 тис. осіб, що більше ніж на 50% більше, аніж було на цю дату торік.

Які причини незайнятості тих, хто потребує посередництва у працевлаштуванні спеціалістів базових ЦЗ та філій ЛОЦЗ?

Найбільше за допомогою у пошуку роботи до служби зайнятості зверталися працівники, у трудових книжках котрих міститься запис про звільнення відповідно до пункту 1 статті 36 Кодексу Законів України про працю, тобто за згодою сторін. Вони становили 58% безробітних цього року і майже 55% минулого.

Ті, хто розірвав трудові відносини з працедавцем у зв’язку із закінченням строку договору (пункт 2 статті 36 КЗпП України), склали 11,1% у поточному році і 14,3% у попередньому (станом на 24 квітня).

Жителі області, котрі до моменту звернення до служби зайнятості понад рік не працювали становили 8,9% – у загальних обсягах безробітних проти 8,3% у минулому році. Особи, не зайняті з інших причин, цього року склали 7,6%, а торік – 8,5%.

П’яту сходинку в загальних обсягах робочої сили посіли вивільнені та військовослужбовці, звільнені за скороченням чисельності або штату без права на пенсію – 7,1% у поточному та 6,4% у 2019 році. А на шостому місці – працівники, котрі написали заяви про звільнення за власним бажанням (стаття 38 КЗпП України). Цього року вони становили 5,4%, а торік – 5,7%.

Порівняно з минулим роком цьогоріч на 0,6 відсоткові пункти  зменшалася чисельність випускників вищих навчальних закладів, серед безробітних їх було лише 1,1%. Незначна кількість також молодих спеціалістів, котрі завершили вишкіл у професійно-технічних закладах освіти – 0,5% цього року і 0,4% минулого.

Львівський обласний центр зайнятості