21.11.2018 | 09:03

Зміни, що відбуваються в економіці України, торкнулися і ринку праці: зросла потреба підприємств у працівниках, зменшилися обсяги пропозиції робочої сили, а отже чимало працедавців відчувають кадровий голод.

Серед головних проблем у сфері зайнятості – професійний дисбаланс: значна частка осіб, що шукають роботу за сприяння центру зайнятості, – дипломовані спеціалісти з вищою освітою, котрим не так легко знайти трудову нішу, позаяк фірми здебільшого шукають високопрофесійних представників робітничого класу. 

Проведений аналіз прогнозних показників щодо попиту на персонал за професіями та рівнем кваліфікації засвідчує, що підприємства Самбірщини потребують працівників сфери торгівлі та послуг (17,6% від загальної потреби на робочу силу), робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (19,48%), кваліфікованих робітників з інструментом (12,84%) та працівників найпростіших професій (14,36%).

Працедавцям потрібні кваліфіковані швачки, слюсарі, електромонтери, токарі, водії. Саме ці працівники можуть достойно конкурувати на ринку праці. Слід зазначити, що заробітна плата, наприклад, у швачки в ТДВ «Самбірська швейна фабрика» становить 9460,00 грн, слюсаря з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування в ТзОВ «Агро Л В Лімітед» – 8000,00 грн, контролера матеріалів та виробів у ПрАТ «Завод «Омега» – 8000,00 грн.

Водночас виникає необхідність і у висококваліфікованих фахівцях інженерних спеціальностей: інженерах-будівельниках та інженерах-технологах та ін. (ТОВ «Амардіко 120 Україна», ПрАТ «Завод «Омега»). А такі підприємства як ТОВ «Ембавуд Україна», ТОВ «Амардіко 120 Україна», ТзОВ «Молокозавод Самбірський», ТзОВ «ТКЕУ», КПСРР «Виробничо-транспортна компанія» та інші готові працевлаштувати представників найпростіших професій: вантажників, підсобних робітників, прибиральників, двірників тощо.

Висновок напрошується один: ті, хто прагне бути конкурентоспроможним, упевненим у працевлаштуванні та претендувати на високу заробітну плату, потрібно постійно бути на плаву, орієнтуватися на ринкові реалії, відстежувати інновації в обраній сфері діяльності, не переставати вчитися, як самостійно, так і навчальних закладах підвищувати професійні вміння та кваліфікацію.

Любов Кравців, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Самбірського міськрайонного центру зайнятості