17.09.2018 | 09:36

Трудова діяльність для людей є не тільки можливістю забезпечити своє існування, але й платформою для реалізації власних здібностей і талантів. Для багатьох робота є майданчиком для самовираження, поваги, демонстрації індивідуальності тощо.

Сьогодні ринок праці насичений вільними робочими місцями та вакантними посадами, натомість число тих, хто шукає роботу, зменшується. Для прикладу, пансіонатам і готелям, що розміщені у місті Трускавець, потрібні сестри медичні з фізіотерапії, покоївки, охоронники, адміністратори, менеджери з туризму та персоналу, котрим пропонують зарплату на рівні 4000-6000 гривень. Не меншим попитом користуються і кухарі, офіціанти, бармени (4000-5000 грн).

А загалом у січні-серпні цього року 166 місцевих фірм і компаній заявили про наявність 900 вакансій. Здебільшого запрошували на роботу робітників з обслуговування та кваліфікованих робітників з інструментом.

Відповідно до статистичних даних упродовж восьми місяців ц. р.  соціальними послугами Трускавецької міської філії ЛОЦЗ скористалися 1147 осіб, у тому числі 298 безробітних. Завдяки тісній взаємодії з працедавцями, індивідуальній та адресній роботі з кожним відвідувачем вдалося повернути до трудової діяльності 603 особи.

Для прикладу, через хворобу довелося звільнитися з останнього місця праці інваліду другої групи Руслані Богданівні Габшій. З надією знайти роботу жінка звернулася до Трускавецької МФ ЛОЦЗ. Прислухавшись до поради особистого консультанта, вона погодилася за скеруванням служби зайнятості пройти стажування у фізичної особи-підприємця А. Колосовської. Безпосередньо на робочому місці вона здобула необхідні навички, знання, адаптувалася до виробничих умов і трудового колективу, а тоді написала заяву про прийом на роботу продавцем продовольчих товарів. Нині екс-безробітна задоволена трудовою діяльністю, почуває себе потрібною та успішною. Позитивно відгукується про нового співробітника й працедавець, який завдяки ЦЗ знайшов сумлінного працівника.

Не затримався на обліку в службі зайнятості й учасник бойових дій Микола Ілліч Пилипів, котрий за посередництва ЦЗ працевлаштувався  юрисконсультом у Дрогобицьке управління водного господарства. І колектив, і умови праці колишнього армійця цілком влаштовують.

Наведені приклади ще раз ілюструють, що посадовці служби зайнятості завжди готові підставити надійне плече тим, хто прагне працювати і докладає для цього максимум зусиль.

Ольга Федоричак, заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг Трускавецької міської філії ЛОЦЗ