Сьогодні, 12 березня, у Львівському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості – особлива подія: бізнесові напрацювання захищає група випускників з числа безробітних, яка впродовж трьох тижнів опановувала курс «Досягнення успіху у підприємницькій діяльності через розвиток самомотивації».

Під час навчання майбутні бізнесмени – 14 чоловіків і стільки ж жінок – натхненно вивчали ази ведення власної справи, а допомагали їм освоїти потрібний матеріал не тільки викладачі ЦПТО, а й тренери Фонду Горста Рогуша (Німеччина), з яким служба зайнятості давно налагодила партнерські взаємовідносини.

Група, що складається із 9 жителів міста Лева та вихідців із 14 районів області, досконало вивчила види оподаткування, процедуру та терміни подання звітів до фіскальних органів, основи ведення бухгалтерського обліку та ін. Та найбільше уваги під час вишколу було зосереджено на самоаналізі сильних і слабких сторін, трансформації невдач у майбутні перемоги, формуванні чіткого плану дій для досягнення високих, але реальних цілей, умінні правильно організовувати свій час і керувати ним. Охочі самостійно господарювати також почерпнули чимало корисної інформації з аспектів маркетингової стратегії, що дозволить їм бути на крок попереду від конкурентів.

У комісії не виникало сумнівів у тому, що кожний у недалекому майбутньому стане успішним підприємцем. Адже їхні задуми вражали креативом, новизною, а презентовані бізнес-плани були не просто цікавими, а з детальними фінансовими розрахунками, підкріплені глибокими переконаннями, аргументами та фактами.

Сфери бізнесової діяльності слухачі обрали різні. Для прикладу, жителі Львова зможуть підвищити рівень фінансової грамотності у фірмі «Фінансова няня для вашої сім’ї», учасник АТО у Перемишлянському районі відкриє майстерню з ремонту та обслуговування електронної та побутової техніки, у Радехові для приїжджих відчиняться двері нового готелю, у Славську (Сколівський район) буде діяти клінінгова компанія, у Новому Роздолі постане студія дитячого дозвілля та розвитку, до уваги мешканців Яворівщини – послуги новоствореної туристичної агенції «Монжуїк», а у Червонограді колишній шахтар стане власником майстерні з ремонту і технічного обслуговування обладнання та верстатів.

Довідково. Торік за сприяння служби зайнятості власну справу відкрили 219 безробітних. Цього року на одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи можуть розраховувати 700 жителів області, для котрих на ринку праці відсутні пропозиції прийнятої роботи та котрим притаманний підприємницький хист. Служба зайнятості готова надати майбутнім бізнесменам консультаційну, освітню та фінансову підтримку.

Відділ інформаційної роботи Львівського ОЦЗ