У Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ чималий відсоток слухачів складають вимушено переміщені особи, котрі діляться своїми складними життєвими історіями, підтримують один одного, оскільки добре розуміють, що означає втратити дім, роботу, загалом все і, рятуючи своїх рідних від жахіть війни, починати все спочатку.

Нещодавно за горнятком кави ми поспілкувалися з цікавою сильною рішучою жінкою. Звати її Тетяна Хазова. Пропонуємо вашій увазі її розповідь.

«До війни я жила в Харкові, мала звичайне життя матері-одиначки двох чудових діток, стабільне коло спілкування та улюблену роботу. Працювала менеджером з роздрібної торгівлі в інтернет-магазині від підприємства, яке займалося пошиттям одягу для вагітних, ергорюкзаків та слінгів. Доводилося займатися багатьма речами: копірайтингом, SMM, таргетингом, створенням фото- та відеоконтенту, причому навіть самій побувати у ролі моделі. Це були цікаві завдання, а бажання робити життя матусь більш комфортним надихало мене шукати й пропонувати найкращі рішення.

Однак 24 лютого 2022 року моє життя, як і мільйонів інших українців, змінилося. Заради безпеки дітей довелося приймати нелегке рішення і вирушати на захід країни. У Львові я ніколи раніше не була, у мене не було тут родини чи давніх друзів, тому навіть квартиру, яку ми з дітьми винаймаємо, я шукала дистанційно. Уперше побачила її лише тоді, коли ми приїхали поселятися. Мені подобається Львів, подобаються місцеві люди, і я не відчуваю себе тут чужою.

Можливість навчитися шити я розглядала давно, навіть рік тому закінчила короткотермінові курси, але вони не дали бажаного результату. Тож коли дізналася про навчання за професією «швачка», яке організовувалося у Львівському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за сприяння німецької організації SEQUA в рамках проєкту Skills4Recovery, одразу вирішила взяти у ньому участь. І це було правильне рішення! За три місяці я навчилася кроїти, підганяти лекала, обробляти, шити та повністю збирати готовий виріб. На практиці ми не просто вчилися робити стібки, ми шили адаптаційний одяг для поранених захисників, тому усвідомлювали свою відповідальність за якість виробу. Це мотивувало нас наполегливо вчитися й удосконалювати навички.

Після навчання планую поєднати отримані знання з попереднім професійним досвідом і зайнятися пошиттям одягу для мам, котрі дотримуються природного вигодовування дітей та водночас ведуть активний спосіб життя. Хочу, щоб жінки мали комфортний та красивий одяг для роботи, свята чи відпочинку, який би дозволяв погодувати малюка без фізичних незручностей чи неприйняття оточення.

Я абсолютно задоволена навчанням і надзвичайно вдячна організації SEQUA, Львівському центру ПТО ДСЗ і особливо нашій викладачці Енжиєвській Наталії Романівні за її професіоналізм, терпеливість, доброту та приділену увагу кожній слухачці».

P.S. Історія Тетяни Хазової – це приклад того, як навіть у найтемніші часи можна знайти світло та нові можливості, щоб змінити життя на краще та допомагати іншим.

Професійне навчання відкриває перед кожним слухачем нові перспективи, додає впевненості у власних силах, спрощує процес адаптації до викликів, спонукає кардинально змінювати своє життя та втілювати мрії.

З графіком навчання у Львівському ЦПТО ДСЗ можна ознайомитися за посиланням https://lviv.dcz.gov.ua/anonspodiya/oriyentovnyy-grafik-organizaciyi-profesiynogo-navchannya-bezrobitnyh-u-travni-2024-roku. Консультаційна підтримка – у підрозділах Львівського ОЦЗ (адреси – за посиланням http://surl.li/jpvpt , за телефоном «гарячої лінії» +380966825183 і на телеграм-каналі ЛОЦЗ https://t.me/DCZ_Lviv.