Умілі монтажники санітарно-технічних систем та устаткування сьогодні надзвичайно затребувані на локальному ринку праці. Адже в кожному господарстві – комунальному, державному чи приватному – без такого спеціаліста не обійтися. Тому попит на спеціалістів великий, натомість підготовкою таких фахівців займається не так багато навчальних установ.

Львівський центр професійно-технічної освіти ДСЗ – один із небагатьох закладів Львівщини, де проводиться вишкіл майбутніх монтажників. Ось свіжий приклад: 24 квітня троє безробітних з Мостищини, Жовківщини та Кам’янки-Бузької завершили відповідні курси та отримали свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації за професією «монтажник санітарно-технічних систем та устаткування».

У Львівському центрі ПТО ДСЗ кажуть, що підготовка фахівців за індивідуальною формою навчання розпочалася ще у грудні 2019 року. Теоретичний матеріал слухачі опановували безпосередньо у ЦПТО, а практичні заняття проходили під керівництвом досвідчених наставників у філії № 1 будинкоуправління № 4 КЕВ м. Львова. Відтак слухачі мали змогу безпосередньо на робочих місцях не тільки почерпнути потрібні знання, а й закріпити здобуті навички на виробництві. Під час практики безробітні достеменно вивчили основні види деталей санітарно-технічних систем, з’єднань труб, кріплення трубопроводів, призначення, будову й особливості монтажу систем центрального опалення, водопостачання, каналізації, газопостачання та водостоків, способи свердління і пробивання отворів у разі прокладання трубопроводів, правила транспортування та поведінки з кисневими та ацетиленовими балонами, а також окремі нюанси використання механізованих інструментів тощо.

Навчання – у минулому, а в майбутньому на новоспечених монтажників чекає робота!

Наталія Кінь,  заступник начальника відділу організації профнавчання  Львівського ОЦЗ